Bu fabrikada kalite insanında başlayıp makinasında son bulur.

ART MOLD Kalıp Aksesuarları A.Ş. fiilen Art Kalıp bünyesinde sektörde yer almış, 2005 yılından itibaren yuvarlak pim ve burçlardan oluşan kalıp aksesuarlarını üretmek üzere faaliyete başlamıştır. En kaliteli ve tanınmış markalardan oluşan makine parkuru ile kısa sürede üretiminin %75 ini yurt dışına ihraç eder durumuna gelen firmamız, ana şirketin bölünmesi sonucunda 2015 yılından itibaren  yeni ünvanıyla hizmete devam etmektedir.

Firmamız tüm ürünlerinde 4µ hassasiyete varan toleranslarda çalışmakta olup, bu hassasiyeti sağlamakta en önemli faktörlerden biri olan ortam ısısını otomatik iklimendirme ile kontrol altına almıştır.Böylelikle imalathanenin tamamında 200C civarında sabit ısı mevcuttur.

Ürünlerimizin imalatında hammadde olarak karakteristik özelliği gazlı sementasyon işlemine son derece uygun olan 16MnCr5 (1.7131) kalite çelik kullanılmaktadır. Isıl işlem sonrası malzeme sertliği 58 - 62 HRc civarında sabitlenmektedir. Gazlı sementasyon tekniği ile uygulanan ısıl işlem vasıtasıyla malzemenin dış yüzeyinde ayarlanabilir bir sertlik; iç yapısında ise kırılganlığı engelleyecek bir esneklik oluşmaktadır. Bu sayede ürünlerimizin dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması garanti altına alınmaktadır.

Ürünlerinin tamamına yakınını yurt dışına ihraç eden firmamız Avrupa’nın önde gelen kalıp firmalarının önemli tedarikçilerinden biri olmayı başarmıştır. Kalite anlayışı ve rekabetçi fiyat politikası ve yatırımları ile kalıp sektöründe önemli bir yere sahip olan firmamız ürün yelpazesini, müşterilerine yarattığı katma değeri ve kaliteden taviz vermeden  üretim hacmını arttırmak üzere yeni yatırımlara devam etmektedir.

Kurucumuzvesikalik

Kurucumuz Fahri ARTKIN 1956 yılında Trabzon / Beşikdüzü köyünde, zor koşullar altında ustalığa dayalı, baskül, keser ve av tüfeği üreten bir ailenin ferdi olarak dünyaya gelmiştir. İmalatla ilgili ilk eğitim ve tecrübelerini bu ailede kazanan Fahri ARTKIN 1977—2001 yılları arasında savunma sanayiinde faaliyet göstermiştir. Av tüfeği üretimi, yabancı sermayeli ortaklık gibi bir çok konuda ilkleri başarmıştır.

2001 yılında hisselerini devrederek savunma sektöründen ayrılan ARTKIN, 2002 yılında kalıp elemanları üretimi konusunda ortaklarıyla yatırım kararı alıp 2003 yılında üretime başlamıştır. 2004 yılında Avrupa’daki kalıp sektöründe çok bilinen firmalara ihracat yaparak şirketin büyümesinde ve tanınmasında liderlik yapmıştır.

2014 yılında bu şirketin bölünmesini takiben 2015 yılında kalıp aksesuarları bölümünü oğullarıyla birlikte ART MOLD adıyla yeni bir aile şirketi olarak hizmete açan Fahri ARTKIN üretim kapasitesini, ürün yelpazesini ve kalitesini arttıracak şekilde yatırımlarına devam etmektedir.

TOP

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com